Home > Blog > Czy znasz te popularne amerykańskie zwroty? Rozwiąż ten quiz i sprawdź się!

Czy znasz te popularne amerykańskie zwroty? Rozwiąż ten quiz i sprawdź się!

9 lutego 2024

Amerykański angielski

Jak dobrze znasz codzienne zwroty używane przez Amerykanów? Nie wiem, czy wspominałam tu, ale mam słabość do amerykańskiej odmiany.

Z początku moja przygoda z językiem skupiała się na brytyjskim angielskim, co sprawiło, że adaptacja do amerykańskiej wersji była nie lada wyzwaniem. Już pierwszego dnia w Stanach Zjednoczonych doświadczyłam "językowego" szoku. Jednak z czasem, krok po kroku, zaczęłam odkrywać urok amerykańskiego angielskiego. Zrozumiałam, że język to nie tylko kwestia słownictwa czy akcentu, ale cała gama kolokacji, mimiki, gestów, skrótów myślowych, a nawet humoru. Zaczęłam więc chłonąć język kawałek po kawałku i wpadłam jak śliwka w kompot 🙂 Po jakimś czasie, ekspresją na twarzy, poczuciem humoru, ciętymi ripostami nie odbiegałam od moich amerykańskich kolegów, którzy pewnego dnia zapomnieli, że jestem "zza oceanu".

Codzienny angielski

Tak czy siak, dość szybko zrozumiałam, że formalny angielski może poczekać na wyższej półce, gdyż w codziennej komunikacji w USA, dominuje zupełnie inny styl. Amerykanie często używają charakterystycznych fraz, które stały się dla mnie kluczem do płynnego włączenia się w ich rozmowy. Zaczęłam więc zbierać te niezbędne zwroty, które teraz chętnie wplątuję w moje kursy i quizy agata's way™.

Znajomość codziennych zwrotów angielskich

Bez względu na to, czy uczysz się angielskiego z myślą o pracy, podróżach czy osobistym rozwoju, znajomość tych codziennych zwrotów jest nieoceniona. Opanowanie kluczowych fraz otwiera drzwi do płynnej i swobodnej komunikacji.

Zapraszam Cię dzisiaj do wzięcia udziału w quizie, który pomoże Ci sprawdzić, jak dobrze znasz amerykański angielski!

Quiz

Masz ochotę na więcej quizów?

Czy jesteś gotowy. gotowa na więcej takich językowych wyzwań? Jeśli tak, daj znać w komentarzu, a ja z przyjemnością opublikuję więcej quizów.

Chętnych do natychmiastowego rozpoczęcia przygody z amerykańskim angielskim zachęcam do zapoznania się z KursoKalendarzem agata's way™, który oferuje wciągające quizy i lekcje pełne zabawnych i praktycznych zwrotów z codziennego angielskiego! 

 Zajrzyj do KursoKalendarza TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

COPYRIGHTS
POWERED BY getknow