Home > Blog > Marzenia nie wystarczą...

Marzenia nie wystarczą...

2 sierpnia 2023

🚀 Marzenia nie wystarczą...

Pamiętam ten okres jak dziś. Przełom grudnia i stycznia: nie chciało mi się wtedy jeść, pić i spać. Żyłam w amoku. Za oknami zaczynało już świtać, a ja z niechęcią szłam spać. Sama byłam zaskoczona, że złapałam takie flow. Zastanawiałam się co tak naprawdę mnie w tym wszystkim kręci, oprócz oczywistej chęci pomocy osobom z barierą językową, której sama kiedyś dotkliwie doświadczyłam.

Ponad dwa i pół roku temu wykupiłam dostęp do platformy e-learningowej, wzięłam 3 tygodnie wolnego i zaczęłam tworzyć swój pierwszy kurs. Był to okres międzyświąteczny i w tym spokojniejszym czasie moi kursanci razem ze mną zaczęli z wypiekami na policzkach ekscytować się coraz to nowszymi treściami pojawiającymi się każdego dnia na platformie.

A pod szumną nazwą „treści” mam na myśli lekkie, przyjemne quizy językowe na bazie seriali, które wciągają i nie pozwalają oderwać się od ekranu. Jeden z moich kursantów tak uzależnił się wtedy od quizów, że za każdym razem obrywało mi się przy małej obsuwie w czasie 😅 Najważniejsze jednak, że po dwóch miesiącach nauki zaczął rozumieć seriale w oryginale! A miał wcześniej ogromny problem z ogólnym rozumieniem ze słuchu.

Inna kursantka i testerka przyznała mi się, że w każdej wolnej chwili w pracy wchodziła na quizy, żeby sprawdzić „o czym będzie” dzisiejszy quiz.  Czasami też czuję jej oddech na plecach, kiedy wrzucam nową lekcję quizową dopiero po weekendzie 😅 W niecierpliwym oczekiwaniu na kolejną lekcję, przerabia wtedy wcześniejsze lekcje od nowa (co czasami jest też moim sprytnym zabiegiem 😉 )

I to między innymi dzięki takim osobom wiem, że to, co robię, ma po prostu sens.

Ostatnio wypełniłam taki fajny kwestionariusz o naszych geniuszach w pracy i wszystko stało się jasne 😅 Jestem kreatorem i twórcą według sześciu geniuszy - typów osobowości Patrcika Lancioni. No i poczułam się prawie jak Steve Jobs 😉 Bo od zawsze marzyło mi się tworzyć piękne i praktyczne materiały.

Cały czas też kombinuję, tworzę, ulepszam, eksperymentuję, optymalizuję… Bywają takie dni, jak zeszły weekend, że znowu pogrążona w wymyślaniu nowych rodzajów quizów na platformę, z dużym oporem szłam spać.

Dzisiejsze kursy prawie już w niczym nie przypominają moich pierwotnych quizów. Zainwestowałam tysiące, żeby nie powiedzieć dziesiątki tysięcy złotych w najnowsze narzędzia i rozwiązania, prawdopodobnie 4000 tysiące godzin - drugi bezpłatny etat, ogrom mojego 💜 i ponad 20-letnie know-how.

Ci, którzy złapali bakcyla z moją metodą agata’s way™, mówią, że platforma z quizami to arcydzieło i bajka. Niedawno mój nowy Klient powiedział, że miesiąc pracy na platformie z moim najnowszym kursem przyniósł mu więcej korzyści niż trzy miesiące indywidualnej pracy z poprzednimi nauczycielami. 😱

To porównanie uruchomiło jeszcze więcej pokładów energii drzemiących we mnie. Bo oczywiście bywają wzloty i dość bolesne upadki... Czasami mam już ochotę powiedzieć dość! "Widocznie nie mam tego robić", zwłaszcza w momentach kiedy po trzech miesiącach pracy nad kursem, firma, z którą współpracujesz wycofuje licencję na narzędzia, a Ty tracisz trzy miesiące wytężonej pracy. Takich momentów czasami bywa więcej niż tych radosnych, ale wciąż podnoszę się i idę dalej, idealistycznie patrząc naprzód.

W końcu też postanowiłam, że wyjdę poza swoje kręgi i zacznę mówić o mojej metodzie i narzędziach. Gdzieś bowiem usłyszałam, że jeśli nasz produkt rozwiązuje czyjeś problemy, to „trąbienie” o nim jest naszym świętym obowiązkiem 😇

Mam dziś więc prośbę do Ciebie: Jeśli możesz, podziel się proszę tym linkiem z osobami, którym marzy się pewność siebie w języku angielskim w pracy i po godzinach. To jest zaproszenie na inspirujący webinar z elementami warsztatów, podczas których wspólnie przejdziemy przez proste kroki do zdobycia pewności i swobody w języku angielskim.

Bo zarówno same marzenia o stworzeniu idealnych kursów jak i swobodnym posługiwaniu się językiem nie wystarczą. Każda ze stron musi podjąć serię działań, żeby je urzeczywistnić.

Ja więc siadam do przygotowań na wydarzenie 9 sierpnia i „trąbię” dalej, a Ty wyruszaj do rejestracji lub pomóż innym urzeczywistnić ich marzenia 💜

A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

COPYRIGHTS
POWERED BY getknow