Home > Blog > Skrócony przepis na sukces językowy - Jak efektywnie uczyć się angielskiego

Skrócony przepis na sukces językowy - Jak efektywnie uczyć się angielskiego

28 stycznia 2024
Moja filozofia nauki języków obcych

Uwielbiam dzielić się wskazówkami dotyczącymi nauki języka angielskiego. To niesamowite, jak po dekadach autorefleksji i obserwacji moich klientów, wciąż odkrywam nowe "acha momenty".

Paradoksalnie, im więcej doświadczenia zbieram, tym bardziej upraszczam metody nauki. Nie bez powodu najlepsi mówcy to ci, którzy komunikują się prosto i przejrzyście. W dzisiejszych czasach, bycie treściwym to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach.

Klucz do sukcesu: Konsekwencja i emocje

Przejdźmy więc do sedna 😉

Chcesz płynnie mówić po angielsku? Chcesz nauczyć się języka, czerpiąc z tego przyjemność?

Zadaj sobie dwa kluczowe pytania i bądź z sobą szczery/a:

  1. "Czy uczysz się konsekwentnie?" i
  2. "Czy czerpiesz radość z nauki?"

Ostatnio zaczęłam zapisywać moje priorytetowe zadania w jednej rubryce i związane z nimi emocje w drugiej. Ten zabieg okazał się fantastycznym ćwiczeniem, które pomaga Ci uświadomić Twoje nawyki w myśleniu, działaniu, a nawet odczuwaniu. Na przykład, dzięki temu zestawieniu odkryłam, że pożytkuję zbyt dużo czasu na rzeczy, które lubię, ale które nie są najistotniejsze pod względem prowadzenia intratnego biznesu. I tak, chociaż uwielbiam tworzyć quizy językowe, to zadania związane z ich promocją i sprzedażą sprawiają mi ogromną trudność. Efekt? Mam wiele kursów i quizów, które mogłyby odnieść sukces i przynieść ulgę większości osób uczących się wiecznie angielskiego. Niestety ich promocja to dla mnie wyzwanie, którego do niedawna unikałam jak diabeł święconej wody. 😈 Co powinnam już była dawno zrobić? Wzbudzić w sobie radość i pokochać sprzedaż i promocję! 😁

Zostawiam Cię więc z kolejnymi pytaniami:

  • Co jest powodem, że brakuje Ci konsekwencji i systematyczności?
  • Jakie wokół Twoich zadań gromadzą się emocje? Jakie są ich źródła?
Przypadek ze świata coachingu: Emocje a nauka języka

Takie pytania rodzą wiele zaskakujących odpowiedzi. Pamiętam, na przykład, sesję coachingową, podczas której klient uświadomił sobie, że odkłada naukę angielskiego ze strachu przed awansem, który oznaczałby dla niego więcej pracy i odpowiedzialności. Natomiast jego priorytetem na tamten moment była jednak rodzina.

Znaczenie radości w nauce​

Czy cieszysz się z nauki?

Moi klienci, którzy osiągnęli znakomite wyniki, to ci, którzy regularnie bawili się nauką. To właśnie pozytywne nastawienie i energia są kluczem do sukcesu, zarówno w nauce, jak i w każdych podjętych przez nas działaniach. Dlaczego? Bo bije z nas wtedy dobra energia, która jest wyczuwalna i zaraźliwa dla nas samych i dla naszego otoczenia. Nasz stosunek do zadań przełoży się zwyczajnie na ich jakość i efekty! W rezultacie, będziemy śmielej podejmować próby komunikowania się z innymi w języku obcym czy entuzjastycznie podchodzić do promocji swoich poczynań 😉

Osobista przemiana: Zmiana nawyków

Kiedyś przygotowując się do warsztatu z mowy ciała dla pewnego anglojęzycznego klubu mówców, odkryłam mnóstwo ciekawych badań dotyczących naszego nastawienia oraz naszego ciała, które wysyła podprogowe sygnały do innych. Z zafascynowaniem, zaczęłam zgłębiać temat dalej. Nauczyłam się między innymi, że przed każdym wyjściem do drugiego człowieka czy na scenę mogę podjąć decyzję, aby napełnić się pozytywną energią. Mogę wesprzeć się choćby tańcem, pajacykami czy odpowiednią mantrą. Teraz, z energią i otwartością, łatwiej mi nawiązywać kontakty i inicjować rozmowy.

Podobnie możesz podejść do nauki angielskiego. Ja również, pomimo mojej awersji do sprzedaży i promocji, zaczynam wyrabiać w sobie nawyk pozytywnego podejścia do sprawy.

A skoro już mowa o promocji, to skorzystam nienachalnie z okazji, zapraszając Cię do subskrypcji mojego newslettera, jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco dawki inspiracji, wskazówek oraz quizy językowe. Po zapisie otrzymasz również dostęp do kursoebooka, w którym podaję więcej przepisów na sukces językowy. Zapisz się tu.

A jeśli zmagasz się z blokadami, niekoniecznie związanymi z nauką języków obcych, to zapraszam Cię na indywidualną sesję coachingową

Posłuchaj też więcej przykładów w Podcaście 👇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

COPYRIGHTS
POWERED BY getknow